Obóz przelotowy zakończony sukcesem Drukuj

Obóz przelotowy jaki fundacja zorganizowała w Lesznie dla pilotów z Aeroklubu Śląskiego zakończył się sukcesem. Trójka młodych szybowników zdobyła warunki do Srebrnej Odznaki Szybowcowej, a dwoje z nich uzyskało jednocześnie Srebrną Odznakę Szybowcową. Piloci wylatali łącznie 33 godziny i przelecieli 262 kilometry. W dalszej części artykułu znajdują sie relacje z tego wyjazdu autorstwa Pauliny i Wojtka.

Więcej…
 
Program Wspierania Sportu Szybowcego po raz drugi Drukuj

Ze względu na powodzenie ubiegłorocznej edycji, Program Wspierania Sportu Szybowcowego w Aeroklubie Śląskim rusza po raz drugi. Zakwalifikowani piloci wezmą udział w obozie przelotowym, planowanym na lipiec w Lesznie, oraz planowanym na październik zgrupowaniu falowo-żaglowym na Żarze . Na realizację tych dwóch zadań Zarząd Fundacji przeznaczył łącznie 5000 PLN. Liczymy na duże zainteresowanie oraz oczywiście wyniki w postaci zdobytych waurunków do odznak szybowcowych oraz przelecianych kilometrów.

 
Stypendium dla Kuby Kurpasa Drukuj

Już po raz drugi Kuba Kurpas - junior z Aeroklubu Śląskiego - zapracował sobie wynikami sportowymi na stypendium dla młodych szybowników. Zarząd Fundacji docenił aktywność wyczynową i zawodniczą młodego pilota i po raz drugi przyznał mu stypendium w kwocie 1000 PLN z przeznaczeniem na tegoroczne starty w zawodach. Mamy nadzieję że pieniądze te pomogą w reprezentantowi Aeroklubu Śląskiego w rozwijaniu umiejętności i zdobywaniu coraz lepszych miejsc w zawodach.

 
«pierwszapoprzednia123456następnaostatnia»

Strona 3 z 6