Obóz przelotowy w Lesznie Drukuj

Kolejnym z planów naszej Fundacji na bieżący rok było zorganizowanie obozu przelotowego dla juniorów z Aeroklubu Śląskiego. Obóz ten odbył się razem z Letnim Obozem Szybowcowym Juniorów na lotnisku w Lesznie w dniach od 5 do 17 lipca. Z naszego klubu pojechało 5 osób:
 

  • Paulina Trendak
  • Katarzyna Mitka,
  • Michał Groszko
  • Mateusz Gregorek
  • Michał Żwak


W trakcie obozu nasi piloci zdobyli wiele doświadczenia pod okiem miejscowych instruktorów , wylatali godziny niezbędne do zdobycia licencji oraz uzyskali warunki do odznak szybowcowych.
 

Tak o obozie wypowiada się jedna z jego uczestniczek Paulina Trendak:


Paulina Trendak"Jeszcze w zimie zostaliśmy poinformowani o tym, że Fundacja Makuli organizuje obóz szybowcowy w Lesznie dla juniorów z Aeroklubu Śląskiego. Zaoferowano nam dofinansowanie, Artur Rutkowski w porozumieniu z Aeroklubem wypożyczył szybowiec i ustalił mniejszą stawkę za godzinę lotu szybowcem. Tak się złożyło, że w terminie trwania naszego obozu, trwał również Letni Obóz Juniorów. Dzięki świetnej organizacji ze strony Fundacji Makuli i Mateusza Jędrala obozy zostały połączone dzięki czemu wszyscy odnieśliśmy korzyści. Każdy dzień rozpoczynał się od odprawy, na której omawiana była pogoda, bezpieczeństwo lotów i rozdzielane były zadania. Oczywiście każde z nas miało plany, mi najbardziej zależało na wykonaniu lotu z przewyższeniem 1000m oraz przelotu do srebrnej odznaki. Udało mi się wykonać lot z przewyższeniem 1000 m, niestety przelotu do srebrnej odznaki nie udało mi się wykonać, ponieważ każdy rozpoczynany przelot (a było ich 2) kończyły się niezaliczeniem drugiego punktu zwrotnego i lądowaniem na lotnisku z powodu kryzysu termiki. Jednak doświadczenia, które zdobyłam nic nie zastąpi. W ostatni dzień pobytu poleciałam na przelot z instruktorem, który dał mi wiele ważnych wskazówek. Mieliśmy również okazję posłuchać rad dotyczących taktyki przelotowej pilota francuskiej kadry narodowej Killiana Walbrou, który w Lesznie trenował przed Mistrzostwami Europy w klasie otwartej w Pociunai. Podczas obozu nauczyłam się wielu rzeczy o taktyce przelotowej, bezpieczeństwie i zobaczyłam jak to jest latać w kominie termicznym z wieloma szybowcami. Ogólnie w Lesznie wylatałam 14 godzin, co, zwracając uwagę na pogodę i kolejkę do szybowca, jest sukcesem".

Paulina.


Mamy nadzieję , że wszyscy uczestnicy są zadowoleni z uczestnictwa w obozie oraz , że doświadczenie uzyskane dzięki wsparciu Fundacji zaprocentuje wynikami już w najbliższej przyszłości.

 
Zgrupowanie na Żarze Drukuj

W dniach 15 - 17 kwietnia w GSS Żar w ramach Programu Wspierania Sportu Szybowcowego w Aeroklubie Śląskim odbyło się zgrupowanie przygotowujące do sezonu szybowcowego młodych szybowników. Loty poprzedzone były zajęciami teoretycznymi nt. latania w górach i na lotnisku Żar, przeprowadzonymi przez doświadczonego szefa wyszkolenia GSS Żar - Leszka Żabickiego. Tak przygotowana siedmioosobowa grupa wykonała 18 lotów w łącznym czasie 7 godzin, zdobywając pierwsze doświadczenia w lataniu w górach oraz odbywając obowiązkowe loty kontrolne i sprawdzające. Sprawne przeprowadzenie zgrupowania było możliwe dzięki oddaniu do dyspozycji gupy szybowca Puchacz oraz wsparciu merytorycznemu ze strony GSS Żar.

 
Program Wspierania Sportu Szybowcowego w Aeroklubie Śląskim Drukuj

Fundacja Sportów Lotniczych im. Edwarda Makuli pragnie zaprosić do wzięcia udziału w Programie Wspierania Sportu Szybowcowego w Aeroklubie Śląskim organizowanym przez naszą Fundację. Program ma na celu zwiększenia aktywności sportowej naszej sekcji szybowcowej. W tym celu Fundacja organizuje zgrupowanie przygotowujące do sezonu oraz obóz przelotowy.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia123456następnaostatnia»

Strona 4 z 6